Старият крал и неговото изгнание
Кои са важните неща? Кое прави живота ни достоен за живеене? Арно Гайгер разказва за баща си, който постепенно губи спомените си и способността да се ориентира във всекидневието.
С огромна нежност и любов синът се отправя на пътуване към бащата, двамата сякаш отново се запознават, излизат заедно на разходка, връщат се по местата на детството. Кой е този човек – баща ми, пита се синът. Слуша странните, поетични думи на възрастния човек, прочита дневника му, научава житейски подробности, за които никога не е подозирал. И колкото повече бащата се приближава към смъртта, толкова по- вече синът проумява живота на този, който го е създал.
И макар да става дума за коварната болест на Алцхаймер, разказът е пропит с много обич и хумор. „Старият крал и неговото изгнание“ е една от онези редки книги, които оставят трайна диря в душите.
„Деликатен, филигранно изпипан роман, със съвсем простичък сюжет, монумент на живите. Това не е просто една вълнуваща книга, но и нещо много повече – семейна история, детски спомени, хроника на провинциалния живот и освен това разказ за живота, който водим всички ние.“
Neue Z?richer Zeitung
Kниги от същия жанр
-
Камъкът на полуръстапечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Глас от общественото мнениепечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Да надбягаш съдбатапечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Гюлестан. Газелипечатна:
20.45 EUR
40.00 лв. -
Пощапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Капан за ергение-книга:
5.62 EUR
11.00 лв.печатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Смет за сливипечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Изпитанието на близнацитепечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Пътят към Бургундияе-книга:
8.58 EUR
16.80 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.