Матрицата на несъзнаваното
Целта на настоящата книга е опит за философски анализ на Психоанализата.
Доминиращ е проблемът за злото, чийто аспекти са: злото в нас, когато потискайки инстинкти човек се разболява от невроза и злото към другия, когато давайки израз на инстинкти и желания той е нараняван.
Психоанализата обяснява редица явления (културни, социални, религиозни, или болестни като неврози) с помощта на обяснителни модели като: Едипов комплекс, Кастрационен комплекс, Нарцисизъм, Сублимация и др. Тя отговаря достатъчно убедително на въпросите кога? (възниква депресията), как? (се отразява отношението на родителя към детето, как става развитието на детето?) какво? (се крие зад прекалената любов и грижи?), но няма определен отговор на въпроса: „Защо?“.
Защо агресията изглежда на вид безпричинна, защо човек има нужда от удовлетворяване на влеченията си, защо липсата на любов води до психически травми.
Основен проблем на изследването е психоаналитичното основание, което мотивира човешкото поведение и съществува общ знаменател за властолюбието, за стремежа към пари, за желанието да си обичан, за творческите изяви, за престъпността? В книгата се търси принципът, който обяснява наглед разнородни явления, които като решение остават на едно частно ниво (Ницше - „воля за власт“, Фройд - „сексуалност“), защото не включват други стремежи (към любов, към пари и др. ), поради което се нуждаят от по-общо решение, което да ги обхване.
За моделите от серията Kindle е необходимо да конвертирате .epub файловете към .mobi формат с безплатната програма Calibre.
Виж софтуер за четене на е-книги и е-списания.
еКнига, еСписание - това е файл, съдържащ текст, шрифтове, изображения, хипервръзки, видео или звук. Текстът е форматиран по начин познат от печатните издания.
Библио.бг разпространява изданията във формати .ePub и/или .PDF
"Прочети откъс" - натискайки този бутон, вие добавяте файл с откъс от съдържанието на изданието в "Моята библиотека". Това е мястото, от където може да свалите файла и да го отворите на своето устройство.
"Поръчай" - натискайки този бутон, вие добавяте изданието в своята "Кошница" с продукти за плащане. От там може да изберете начин на плащане и да платите. В зависимост от начина на плащане, вашите издания ще бъдат налични за четене в "Моята библиотека" веднага или след извършване на плащането от вас към Библио.бг
Издания с цена 0 стават моментално достъпни, с натискането на бутон "Поръчай", в "Моята библиотека".
Начините за плащане са: С директно въвеждане на Кредитна карта, ePay, EasyPay, PayPal, банков превод, ваучер със стойност.
DRM: е система за контрол на достъпа до електронните издания. Това е изискване на някои от издателствата свързано с разпространението. Книгите, които имат DRM са означени със знак "DRM". Повече за DRM тук
* при възникнали въпроси свързани с достъпността на закупените издания се свържете с нас на оставените контакти
Kниги от същия жанр
-
Неразделни -
Книга за пътяе-книга: 4.00 лв.печатна: 5.00 лв. -
Виж! Бургас - брой 11/2013 -
Държавност и вяра -
Немили-недрагипечатна: 8.00 лв. -
Как да запазим разума си във време на разединениее-книга: 8.49 лв. -
Протест - брой 18/2013 -
Виж! Бургас - брой 20/2014 -
Протест - брой 13/2013
Информация за избраната книга
За автора
Вяра Николова
София
Биография:
Завършва философия в СУ “Св. Кл. Охридски”.Защитена докторска дисертация на тема: “Православната цивилизация според възгледите на А. Тойнби” (1982) и дисертация за научна степен доктор на науките на тема „Метафизика на историята“ (2011). Н.с. в Института по философия при БАН (1982-1997), от 1997 г. доцент в Югозападния университет “Неофит Рилски”. Член на Русенския комитет от създаването му през 1988 г. Учредител на “Екогласност” от април 1988 г. Секретар на НКС на СДС (август 1990 – май 1995). Автор на книгите: „Православната цивилизация“ (1994), “Протестът на 39-те” (2000) (съавтор Ирен Рибарева), „Цивилизациите през погледа на философията“ (2000), „Матрицата на несъзнаваното“ (2006), „Метафизика на историята“ (2010) и др.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.