Цюндел си отива
Още с първия си роман "Цюндел си отива", оценен от критика и читатели като "вертикално излитане" и "една от най-големите малки книги на съвременната художествена литература", Маркус Вернер се нарежда сред най-значимите швейцарски писатели на ХХ век.
Наглед белязана от сложни взаимовръзки и пресечни точки предимно с прозата на Макс Фриш, тъканта на този роман вплита нишките на множество алюзии и скрити цитати, които го превръщат в сериозен философски и културен факт, без да отнемат от неговата увлекателност и четивност. Тъкмо напротив. Ранимостта и вътрешната разпокъсаност на главния герой Конрад Цюндел, непоносимостта му към оглупяващото консуматорско общество, невъзможността му да се идентифицира с някоя обществена група и абсурдните ситуации, в които той се оказва, изглеждат колкото заслужаващи съчувствие, толкова и трагикомични и дори гротескни, а ефектът от описанието им е подчертано забавен.
Изпаднал в отчаяние и резигнация и претърпял почти кафкианска метаморфоза, в пика на екзистенциалната си драма, Цюндел изчезва безследно, като оставя читателя без еднозначен отговор на не един въпрос.
"Трябва да тръгвам, зачеркнете ме от всякакви списъци и картотеки. Пустиня или джунгла, или море, или небе..."
Kниги от същия жанр
-
Месията от Стокхолмпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Когато бях морски капитанпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Танцът на драконапечатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
Балади и разпадипечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Остави на мира умрелияпечатна:
11.99 лв.
6.13 EUR -
Наръчник на секретаркатапечатна:
9.99 лв.
5.10 EUR -
Катастрофае-книга:
11.00 лв.
5.62 EUR -
Комплект: Ако импресионистите бяха зъболекари + Пълна анархияпечатна:
19.90 лв.
10.17 EUR -
Простичката истина за Любовтапечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.