Хроники на трако-българските царе - том 2
Настоящият Сборник, втория том на който държите в ръцете си, представлява съвкупност от исторически летописи, които обхващат четири основни исторически периода в трако-българския генезис на нашата нация.
Първият исторически период е предмет на том I.
Вторият исторически период (представен в том II) очертава епохата на обединеното Тракийско царство при династията на рода на Одрис, известно досега на историците като Одриското царство, която епоха е представена в книгата „Нави” („Тракийските нави” или „Тракийските Благородни (господари)”) – хроники под авторството на тракийския регент Хаброзелм (част II). В нея е представена Свещената записана история на трако-българския народ в периода от няколко века преди Християнската ера, в която се споменава за първи път и думата „богарски език”, като епитет на общо-тракийския език, означаващ „божествен” творчески език („език, на който говори сам Бог”). Този безпрецедентен факт ни дава основание да разглеждаме за първи път този период, като част от писаната история на българския народ, независимо, че в тази епоха българите се наричат все още „траки”.
Това означава, че според писаната история, която поставя тъждественост между траки и „богари”, Българската Държавност на Балканите не води началото си от 681 г. след новата ера, когато се основава Аспарухова България, но от много по-преди – от поне четвъртото хилядолетие преди новата ера, т.е имаме шест хилядогодишна история на българския народ!
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.