Философският XX век в България
Изследването "Философският XX век в България" има за цел да очертае развитието на модерната ни философска култура от Освобождението до наши дни. То стъпва върху обособяването във философската култура на два пласта: социокултурен и идеен.
Настоящият първи том е посветен на социокултурния пласт - философската публичност, схващана не само като условие и средство за живота на философията у нас, но и като нейно лице в качеството й на сегмент на националната култура. За базисен елемент в структурата на философската публичност се приемат институциите на знанието. Като втори основен елемент в тази структура се полага философската колегия, нейните формални и неформални организации, в ролята им на субект на философското знание.
Третият стълб на философската публичност са средствата и способите за огласяване на изследователските резултати - философските форуми и философският печат. Изложението е структурирано съобразно обичайната социокултурна периодизация на „дългия XX век у нас": от Освобождението до Втората световна война; тоталитарна епоха; постоталитарно време.
Собствено философското очертване на диалогичните полета в националната ни философска култура, с оглед на основополагащите за европейския философски дискурс теми, е предмет на втория том от настоящото изследване.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.