Усещане за място
Предишната книга на Вим Вендерс, публикувана на български език - “Логиката на образите”, която положи началото на библиотека “Амаркорд”, представяше неговата гледна точка към филмите му до началото на 90-те години.
В новата си книга “Усещане за място”, издадена за пръв път в Германия през лятото на 2005 г., Вендерс разказва за по-наташните си филмови приключения – също така знаменитите филми “Лисабонска история”, “Буена Виста Сошъл Клъб”, “Хотел за милион долара”, “Душата на човек” и “Не ме търси”.
Забележителният му есеистичен стил доразкрива страстта на Вендерс към пътешествията и фотографията. Като един от винаги модерните живи класици той споделя и очакванията и надеждите си от навлизането на новите дигитални технологии в киното – от промяната в начините на снимане, през безспорните преимущества на DVD пред видеокасетите до бъдещето на прожекциите в киносалоните. В тази изключително актуална книга Вендерс не прикрива и политическите си възгледи в полемични текстове за американската политика и призрака на Хитлер в немското общество.
А великолепните му есета за оператора на “Криле на желанието” Анри Алекан, музиката, “греховната страст” към гледането на кино и любовта вероятно са сред най-поетичните, писани някога от кинорежисьор без да са част от сценарий за филм.
Kниги от същия жанр
-
Blossom Buddiesпечатна:
5.62 EUR
11.00 лв. -
По велению сердцапечатна:
3.01 EUR
5.90 лв. -
Следващите 10 годинипечатна:
8.69 EUR
17.00 лв. -
Чърчилпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Агата Кристи - Една английска мистерияпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Как да овладееш влюбванетопечатна:
1.27 EUR
2.49 лв. -
Закон за задълженията и договоритепечатна:
2.04 EUR
3.99 лв. -
Изкуството на романапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Окото на света и детето индигопечатна:
5.11 EUR
10.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Вим Вендерс
Биография:
Вим Вендерс (на немски Wim Wenders), псевдоним на Ернст Вилхелм Вендерс, е германски режисьор, фотограф, писател и филмов продуцент.
Вим Вендерс е творец с огромна филмография, сценарист, продуцент, изявява се и като актьор. Той е сред основателите на Европейската филмова академия, на която в момента е президент. Вендерс е активен автор на есета за киното, а зад гърба си има издадени книги, съпътстващи неговите ключови филми.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.