Уроци по танци за възрастни и напреднали
Още от поредицата Модерна класика
-
Малка книжка за целувкатапечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за щастиепечатна: 10.00 лв. -
Малка книжка за кучетапечатна: 10.00 лв. -
С уважениепечатна: 3.50 лв. -
Малка книжка с Български мъдростипечатна: 7.00 лв. -
Наздравепечатна: 3.50 лв. -
Малка книжка за животае-книга: 3.00 лв.печатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за сватбата ...и след товапечатна: 7.00 лв. -
Малка книжка за сексапечатна: 7.00 лв.
„Уроци по танци за възрастни и напреднали“ е издадена за първи път през 1964 г. и достига фантастичния тираж от половин милион екземпляра. Новелата е сред най-експерименталните творби на Храбал, силно повлияна от методите на сюрреализма, и демонстрира ефектно някои от любимите разказвачески похвати на писателя като монтажа и колажа. Състои се от едно-единствено изречение – безкраен низ от спомени, емоции, случки, абсурдни асоциации, мъдрости, поръсени с щипка лудост, сменящи се вихрено и искрящи като пъстър калейдоскоп. Българските читатели ще изпитат отново насладата от спонтанния, експресивен, „кръчмарски“ език на Храбал, привидно изкопиран от живата реч, но непостигнат досега от никой друг писател.
Kниги от същия жанр
Информация
Информация за книгата:
За автора
Бохумил Храбал
Биография:
Бохумил Храбал (1914–1997) е прочут чешки писател и редом с Хашек и Чапек е смятан за един от най-великите автори на ХХ век. Произведенията му са превеждани на близо 30 езика. Сред най-известните са „Строго охранявани влакове“ и „Обслужвал съм английския крал“ (екранизирани от Иржи Менцел съответно през 1966 и 2006 г.).
Храбал е новелист и автор на разкази, чиито истории са повлияни от сюрреализма, дадаизма и психоанализата. От сюрреалистите той усвоява техниката на „автоматичното писане“. Стилът му е повлиян и от Джеймс Джойс и т.нар. „поток на съзнанието“. Храбал започва да пише стихове още през 40-те, но се утвърждава като автор относително късно – около 50-ата си годишнина. Международната му слава се свързва с романа „Строго охранявани влакове“, който излиза през 1965 година. Творбите на Храбал са забранени след нахлуването на съветските войски в Чехословакия през 1968 година.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.