Триумф в Клептомадия. ЦРУ и издирването на липсващите ядрени бомби
„Грандиозна нощ се очертаваше в демократична Клептомадия – някогашното балканско княжество Клептомадия, превърнало се във фашистка държава Клептомадия, след което и в Народна република Клептомадия.”
Под псевдонима Джеймс Броуди Уот се крие бивш агент на ЦРУ, работил през 90-те години на ХХ век в района на Балканите. Когато прочете книгата, читателят ще разбере защо авторът иска да остане анонимен. Зад бликащия от страниците хумор се крие плашещо дълбоко познаване както на балканската действителност, така и на методите, с които си служат водещите световни разузнавания. Читателят би се запитал: Ако този анонимен автор знае това, което казва в тази книга, какво ли още знае, но не казва?
Романът „Триумф в Клептомадия” не е фикция и не е антиутопия. Това е политически трилър, който вероятно ще причини безсънни нощи на мнозина балкански ВИП лица и на разработващите ги агенти. За всички останали това е блестящ коктейл от напрежение и освобождаващ смях.
Заглавието на книгата спокойно може да се преведе като „Нашият човек на Балканите”, а анонимният Джеймс Броуди Уот – да се обяви за достоен наследник на Греъм Грийн.
Kниги от същия жанр
-
Безцветният Цукуру Тадзаки и неговите години на странстванее-книга:
10.00 лв.
5.11 EURпечатна:
18.00 лв.
9.20 EUR -
Окаешипечатна:
9.99 лв.
5.10 EUR -
Юридически казуспечатна:
6.00 лв.
3.06 EUR -
Късметпечатна:
3.50 лв.
1.78 EUR -
Ластиципечатна:
13.00 лв.
6.64 EUR -
Фалшивите огледала. Прозрачните витражипечатна:
13.00 лв.
6.64 EUR -
Сезон на страсттапечатна:
6.95 лв.
3.55 EUR -
Инфопаякпечатна:
2.00 лв.
1.02 EUR -
Владения на мракапечатна:
17.90 лв.
9.15 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.