Три лица на тиранията: Александър Лукашенко, Ислам Каримов, Владимир Путин
Всеки е виждал вечер в центъра момчетата от крайните квартали. Бродят на групички от поне трима-четирима, обикновено в износени дрехи и с прашни от спечена кал обувки. Странната им наперено-клатеща се походка издава едновременно страх и предизвикателство. Опъват шии и шарят наоколо с бодливи погледи, готови са да набият всеки, когото заподозрат, че им се подиграва. Проблемът за тях е, че колкото и обитатели на центъра да пребият и изтормозят, няма да станат момчета от центъра. Там просто не ги приемат, защото самоуверените обитатели на света на "светлините и движението" са различни. Там хората не само познават и приемат правилата на своя движещ се свят - те така стабилно спазват тези правила, че с лекота сърфират по тях, без да ги усещат като препятствия. В движещия се свят уважават и приемат като равни онези, които се държат прилично въпреки силата на мощния си юмрук.
Kниги от същия жанр
-
Отмъщениетопечатна:
3.83 EUR
7.50 лв. -
Академия на проклятията - Не проклинай своя директор - Урок първи -
Мъже без жение-книга:
4.60 EUR
9.00 лв.печатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Гертруда и Клавдийпечатна:
4.03 EUR
7.90 лв. -
Бразавил бийчпечатна:
3.98 EUR
7.80 лв. -
Руе-книга:
2.04 EUR
4.00 лв.печатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Изгубен райпечатна:
2.50 EUR
4.90 лв. -
Сборник разказипечатна:
10.12 EUR
19.80 лв. -
Убежище в Париже-книга:
5.62 EUR
11.00 лв.печатна:
9.20 EUR
18.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Евгений Дайнов
11.05.1958
Пловдив
Биография:
Евгений Дайнов е роден на 11 май 1958 г. в Пловдив, а по-късно живее в София.
Средното си образование получава във Форест Хил Скуул в Лондон. Започва обучението си в Оксфорд през 1976 г., а по-късно получава бакалавърска степен от колежа „Корпус Кристи“ на Оксфордския университет, както и магистърска степен по модерна история (1984) отново там.
Преподава известно време в Оксфорд, бил е асистент в Софийския университет. Има докторат по съвременна история (1985). Работил е в ИИБКП. Главен редактор е на списание „The Insider“ от 1993 и директор на Центъра за социални практики в София.
Доцент (1999) и професор по политически науки в НБУ (2002).
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.