Тесла, Айнщайн и Бермудският пасианс
„Бермудският пасианс” е красива, но закодирана метафора, използвана през 30-те и 40-те години на ХХ век, когато между Германия, Англия, САЩ и СССР се разгаря бясната надпревара за разработването на нов тип оръжия. В тази битка безследно изчезват хора и документи, там гъмжи гъмжи от шпиони и знаменити учени, от любовни и политически интриги, които преобръщат хода на историята. В нея се замесват и двамата безспорни гении на епохата.
Никола Тесла е практик и изобретател. Алберт Айнщайн – теоретик и фундаментален мислител. Първият е баща на лъчевите оръжия, вторият – на атомната бомба. През 30-те години и двамата сътрудничат на Германия, после застават на страната на Америка, но понякога в действията им ясно прозират интересите на Москва.
Книгата на Алексей Риков е кратък, почти енциклопедичен справочник по една тема, която години наред сякаш съзнателно е задръстена с какви ли не митологеми. В случая обаче авторът стриктно се придържа към фактите и документите.
Kниги от същия жанр
-
Праисторията - как я обяснявам на моите внуципечатна:
3.32 EUR
6.50 лв. -
50 класици археологияпечатна:
12.78 EUR
25.00 лв. -
Политикът и дипломатътпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Пропагандапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Мезоамерикански митовепечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Кратка история на кръстоносните походипечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Аз участвах в тази войнапечатна:
9.71 EUR
19.00 лв. -
Световните империи II - IV векпечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Залез и упадък на Римската империя - том 1печатна:
7.26 EUR
14.20 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.