Театър, любов моя!
В теоретична статия, публикувана преди време в нашия печат, чието заглавие и
автор вече съм забравила, срещнах следната мисъл: че всяко житейско събитие може да бъде претворено в комедия или трагедия в зависимост от предпочитанието и гледната точка на автора.
Това схващане ме смути и дори по някакъв начин ме разбунтува, а някои по-късни прояви в нашия културен и по-специално театрален живот, не само ми припомниха тази мисъл, но и ме накараха да се замисля над проблеми, които до тогава бях отминавала или просто не бях забелязвала /може би защото по-рано тези явления не бяха така чести/.
Не! Аз не мога да се съглася, че трагичното може да се третира комедийно, както любовта не може да се третира като омраза, нито смъртта като живот, нито подвигът като авантюра, нито Деветата симфония на Бетховен като джазово парче, нито Сикстинските стенописи на Микеланджело като комикси.
Kниги от същия жанр
-
Бизнесът на бъдещетопечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Бадемпечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Пчеларска ферма Аржентинапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Сандъкът на мъртвецапечатна:
2.55 EUR
4.99 лв. -
Магътпечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Изчезналият дневник на Индиана Джоунспечатна:
17.89 EUR
35.00 лв. -
Бърборино бр.2 - 2013печатна:
1.52 EUR
2.99 лв. -
Карманный оракулпечатна:
7.10 EUR
13.90 лв. -
Юлия Райкпечатна:
8.69 EUR
17.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.