Творците
От автора на „Откривателите” и „Търсачите”.
В това ерудитско съчинение, което увенчава впечатляващите първи два тома „Откривателите” и „Търсачите”, Даниел Бурстин ни предлага панорамна и в същото време извънредно подробна история на изкуството.
Раказвайки поотделно за творци от ранга на Омир, Джойс, Джото, Пикасо, Хендел, Вагнер и Вирджиния Улф, авторът ги подрежда в грандиозна мозайка, която обхваща три хилядолетия на естетически и интелектуални търсения. И междувременно ни разказва не само за създаването на голямо изкуство (включително архитектура и философия), но и за неговия произход, за това как е насочвало и отразявало развоя на различни общества – от ведическа Индия до Съединените щати през XX век.
„Малко са писателите, които могат да анализират толкова мащабна тема с такъв замах, самоувереност и заразен ентусиазъм като Бурстин… Той обединява в себе си ярката позиция и ерудицията на изтъкнат историк с ясния стил на първокласен журналист и острото око за любопитни епизоди… Неустоимо!”
„Ю Ес Ей Тудей”
Kниги от същия жанр
-
Горният етаже-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Градина без отровипечатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
Здрав гръбначен стълб - основа на здраветопечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Кошмарната стаяпечатна:
3.57 EUR
6.99 лв. -
Огънпечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Аз чета! Феята без крилцапечатна:
2.04 EUR
3.99 лв. -
Стръвпечатна:
3.83 EUR
7.50 лв. -
Закуска в Тифанипечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Женска логикапечатна:
4.60 EUR
9.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.