Сърца в Атлантида
С „Великият Гетсби” Скот Фицджералд улавя духа на Америка през двайсетте години на миналия век. Със „Сърца в Атлантида” Стивън Кинг улавя духа на Америка през шейсетте. Петте новели, обхващащи периода от 1960 до 1999, са така умело вплетени една в друга, че се получава роман, поразяващ със своята сила.
„Хубавите книги те карат да разсъждаваш – казва Тед в „Отрепки с жълти палта”. - И не разкриват веднага тайните си.”
Това важи с пълна сила за „Сърца в Атлантида”. На пръв поглед историите се като надникване в ежедневието на обикновените американци, но всъщност става въпрос за нещо много по-дълбоко. Атлантида се превръща в метафора за Америка, буквално потъваща под краката на хората. Мечтите рухват през шейсетте, когато войната във Виетнам – тази и до днес незаздравяваща рана – разделя страната. После хипитата разменят идеалите си за доходни облигации и кокаин. И се превръщат в пасивни наблюдатели, пропуснали уникалния шанс да вземат всичко в ръцете си.
Разбира се, и този път гениалният Стивън Кинг не изневерява на себе си, но свръхестественото е само нещо като катализатор на събитията. А в героите неизбежно ще познаем себе си, защото говорят и мислят като нас.
„Приеми тази книга все едно е непозната земя, която трябва да изследваш. Влез в нея без карта. Изследвай я и нарисувай своя карта”- подканва незабравимият Тед.
Нарисувайте своя карта, Верни читатели.
Kниги от същия жанр
-
Дъщерята на Богапечатна:
4.08 EUR
7.99 лв. -
Добри момчета, лоши момичетапечатна:
5.08 EUR
9.95 лв. -
Изгнанието и царствотопечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Под небето на Тосканапечатна:
7.64 EUR
14.95 лв. -
Копие, захвърлено с любовпечатна:
7.66 EUR
14.99 лв. -
Как да водим войнапечатна:
1.50 EUR
2.95 лв. -
Къща от картипечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Хиперионпечатна:
12.75 EUR
24.95 лв. -
Далече от безумната тълпапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.