Следващите 10 години
Остър, полемичен, понякога краен или логичен до цинизъм, но винаги сладкодумен и с чувство за хумор – това е Джордж Фридман, авторът на бестселъра „Следващите 100 години”, който достигна невиждани тиражи за една иначе специфична тема, каквато е геополитиката.
Какво ни очаква през второто десетилетие на ХХІ век?
САЩ най-после ще осъзнаят, че са империя. Все по-рядко ще допускат емоционални авантюри и все по-често ще се държат като гросмайстор, който мисли с няколко хода напред. Русия ще затопли отношенията си с Германия. Стратегическата цел е общо икономическо пространство с Европейския съюз, а това означава алианс, значително по-могъщ от САЩ.
На Изток Китай ще изгуби темповете си на растеж. Костеливият триъгълник на тероризма - Афганистан, Пакистан, Индия, ще продължава да е земетръсна зона, а сделката на Америка с Иран ще облагодетелства Япония за сметка на Израел, Ирак и Саудитска Арабия.
Моралният синдром на Макиавели ще налага все по-големи отговорности към лидера на Белия дом – от него зависят републиканските устои на империята. Както показа финансовата криза от 2008 г., понякога е много трудно да различиш злодея от светеца.
Kниги от същия жанр
-
Четникът Никола Гушлевпечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Хотелиерски операциипечатна:
7.61 EUR
14.90 лв. -
Разпознаване и събиране на билкипечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Сияния и сенки се гонятпечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Космическият пейзажпечатна:
8.69 EUR
17.00 лв. -
Цветан Тодоров: аксиология на разумапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Демографската катастрофапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Желание за истинапечатна:
7.64 EUR
14.95 лв. -
Игрите на властта: да правиш бизнес в Българияпечатна:
8.69 EUR
17.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.