Следващите 10 години
Остър, полемичен, понякога краен или логичен до цинизъм, но винаги сладкодумен и с чувство за хумор – това е Джордж Фридман, авторът на бестселъра „Следващите 100 години”, който достигна невиждани тиражи за една иначе специфична тема, каквато е геополитиката.
Какво ни очаква през второто десетилетие на ХХІ век?
САЩ най-после ще осъзнаят, че са империя. Все по-рядко ще допускат емоционални авантюри и все по-често ще се държат като гросмайстор, който мисли с няколко хода напред. Русия ще затопли отношенията си с Германия. Стратегическата цел е общо икономическо пространство с Европейския съюз, а това означава алианс, значително по-могъщ от САЩ.
На Изток Китай ще изгуби темповете си на растеж. Костеливият триъгълник на тероризма - Афганистан, Пакистан, Индия, ще продължава да е земетръсна зона, а сделката на Америка с Иран ще облагодетелства Япония за сметка на Израел, Ирак и Саудитска Арабия.
Моралният синдром на Макиавели ще налага все по-големи отговорности към лидера на Белия дом – от него зависят републиканските устои на империята. Както показа финансовата криза от 2008 г., понякога е много трудно да различиш злодея от светеца.
Kниги от същия жанр
-
Лекуващите кракапечатна:
8.98 лв.
4.59 EUR -
Динамиката на несъзнаванотопечатна:
14.80 лв.
7.56 EUR -
Стив Джобс: Единствената официална биография на основателя на Appleпечатна:
19.90 лв.
10.17 EUR -
Силата на огъняпечатна:
2.99 лв.
1.52 EUR -
Човешкото действие: Трактат по икономикапечатна:
72.00 лв.
36.81 EUR -
Историята на една Марияпечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Еретикът Великовскипечатна:
11.00 лв.
5.62 EUR -
Житията на светцитепечатна:
7.99 лв.
4.08 EUR -
Библиотека Любими книги за Франклинпечатна:
7.99 лв.
4.08 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.