Светлина, сянка и движение. Моят живот и моите филми
Детство в Хесен, живот в много страни и на различни езици носителят на „Оскар”, отличеният със „Златна палма”, един от бащите на „новото немско кино” – Фолкер Шльондорф разказва с нежност за другите и безмилостно за себе си.
Първата му любов са книгите. Втората – филмите. Жените? Те са повод за полети във висините и за дълбоки житейски кризи. Как се работи с Брижит Бардо и Жан Моро, с Дъстин Хофман и Ален Делон, как се екранизират текстове на Артър Милър, Гюнтер Грас и Макс Фриш – Шльондорф не спестява нелицеприятните подробности и не се смущава да свали шапка пред величието.
„Светлина, сянка и движение” почва пътя си от София, за да ни отведе до интернат на йезуитите във Франция, бохемата на Париж, революционния Мюнхен от 68-а, разрушения Бейрут, полската „Солидарност”, никога незаспиващия Ню Йорк, парещото слънце на Калифорния, необятен Казахстан... Живот, отдаден на киното, и сам достоен за филм.
Kниги от същия жанр
-
Михаил Бакунин. Апостол на свободата, философ и революционерпечатна:
6.62 EUR
12.95 лв. -
Загадъчната Олга Чеховапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Мечти и тайнипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Сценариипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Бебе made in Franceе-книга:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Апокалипсисът идва в 6 вечерта и D.J. (пиеси)+DVD (радиопиеси)печатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Българско анимационно кино 1915-1995печатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Факторът Чърчилпечатна:
9.71 EUR
19.00 лв. -
Майкъл Джорданпечатна:
14.82 EUR
29.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.