Рисувани мисли
Добре дошли в света на Хайга, кратки рисунки и фотографии вдъхновени от хайку стиховете. Терминът хайга, в буквален превод означава „хайку рисунка”: „хай” - от хайку и „га” на японски - картина. Днес много творци използват фотографията, вместо традиционните картини за хайга. В такива случаи може да се говори за „фото хайку”.
Хайгата е неформално изкуство. Обикновено изображенията са малки и подобни на скици или графики, но граматиката на изобразителното изкуство и фотографията, като цяло се прилагат в хайгата. Въпреки подчинението на тези норми хайгата е и носител на нещо уникално, а иммено събирането на стих и изображение в едно платно. Този ефект е демонстриран по особено красив начин при традиционните хайги (с мастило и четка).
Хайку стихът създава собствен малък свят - със собствени норми, граматика и начин на въприемане. Картините и фотосите, правят същото. В хайга, тези два свята съществуват заедно в хармония. Предизвикателството пред артистите, занимаващи се с хайга, е да намерят начин да съберат тези два свята по начин, позволяващ да се покаже най-доброто от двете страни.
Kниги от същия жанр
-
Концерт на осем пръстапечатна:
6.00 лв.
3.06 EUR -
Цветя на злотопечатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
Обичам те до лудосте-книга:
7.99 лв.
4.08 EUR -
Христо Ботев - поезия и прозае-книга:
1.50 лв.
0.76 EUR -
Чудният роман на Кум Лисане-книга:
4.00 лв.
2.04 EURпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Неделимо числопечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Ще потъна в очите ти + CDе-книга:
9.00 лв.
4.60 EURпечатна:
17.99 лв.
9.19 EUR -
Болничен листпечатна:
13.00 лв.
6.64 EUR -
Стихотворения, проза, писмапечатна:
3.00 лв.
1.53 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.