Римските императори в Тракия - 27г.пр. Хр. - 610 г.сл. Хр.
Д-р Иван Христов с траколог специалист по тракийска и римска археология, историческа география и нумизматика. Зам. Директор е на Националния исторически музеи.
Второто преработено и допълнено издание на книгата е едно докосване до историята на римската империя и тракийските провинции на Балканите. Книгата е посвестена на осезаемото присъствие на господарите на Римската империя в тракийските земи от I в. пр. Хр. до началото на VII в. сл.Хр. Разказани са слабо познати факти от живота на императорите, техните пътувания, строителни планове и военни кампании в провинциите на юг от Данубиос (р. Дунав).
Книгата е предназначена за ученици, студенти и почитатели на древната история. Тя е принос към популяризирането на богатото културно-историческо наследство на българските земи.
Kниги от същия жанр
-
Кратка история на Полшапечатна:
8.68 EUR
16.99 лв. -
Древната история на Египет и Асирия, книга I - Египет във времената на Рамзес ІІпечатна:
7.61 EUR
14.90 лв. -
Перперикон и околните твърдини през Средновековието - крепостното строителство впечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Никола Тесла и Тунгуският метеоритпечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Египетските богове и богинипечатна:
16.31 EUR
31.90 лв. -
Краят на тайнитепечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
България - страна на съкровищапечатна:
11.24 EUR
22.00 лв. -
Нострадамус - пророкът на истинатапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Четата на Таньо войводапечатна:
8.94 EUR
17.50 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.