Професионални тестове за личностно оценяване
Професионални тестове за личностно оценяване
Всички сме очаровани от личността си и от мнението на другите. Работодателите трябва да знаят какви сме и как ще се впишем в нова роля или нова позиция. Всъщност ако кандидатствате за работа в средна или голяма организация, има голяма вероятност да се наложи да попълвате психологически тест.
Личностните тестове обичайно се използват за оценка на кандидатите за работа и играят важна роля в развитието и обучението. Във всекидневието те ни помагат да правим избори, свързани с професионалната кариера, и да разбираме защо реагираме на другите хора и на различните ситуации по определен начин.
Ако искате да изследвате личността си и да се подготвите за попълването на личностни тестове, този практически наръчник ще ви помогне, като ви обясни:
що е „личност” и как се измерва;
защо се използват личностни тестове;
защо различните работни позиции и длъжности изискват различна личност;
какво правят работодателите с резултатите от тестовете;
как да анализирате личността си и да промените поведението си;
как изглеждат най-добрите тестове и какво измерват.
„Професионални тестове за личностно оценяване” ще ви даде най-добрата възможност да получите работата, която искате, и ще ви запознае с някои от триковете в психологическия занаят. Включен е и пълен въпросник, с който да „тренирате” и да получите полезна оценка на личността си, както и извадки от истински личностни доклади.
Д-р Марк Паркинсън е водещ бизнес психолог и съавтор на редица популярни психометрични тестове. Той е консултирал редица големи британски компании и пише редовно по психологически проблеми. Автор е на „Да улесним интервютата” (Interviews Made Easy) и „Как да овладеете психометричните тестове” (How to Master Psychometric Tests).
Kниги от същия жанр
-
Котките като жени. Жените като коткипечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Бъди щастливпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Как да пишем успешно в бизнесапечатна:
2.45 EUR
4.80 лв. -
Черният лебед - ново допълнено изданиепечатна:
8.69 EUR
17.00 лв. -
Нотариалното производство в светлината на новата съдебна практикапечатна:
23.00 EUR
45.00 лв. -
Джобен маркетингпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Библия на бизнеса: Мислители в бизнеса. Гиганти в мениджмънтапечатна:
20.45 EUR
40.00 лв. -
Психология на войнатапечатна:
4.59 EUR
8.99 лв. -
Европейско право: английско-български речникпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.