Приключенията на Джонатан Гълибъл
Когато човек се зачете в “Приключенията на Джонатан Гълибъл”, не може да не започне да си задава въпроси за обществото, в което живеем, и за моралните ценности, върху които това общество е основано. Претърпелият корабокрушение юноша Джонатан Гълибъл попада на о-в Корумпо, който има политическото и икономическо устройство на съвременна Европа и Северна Америка, и както в Европа и Северна Америка Джонатан не получава рационален отговор на въпроса “Защо?”, който е принуден да задава всеки път, когато се сблъска с определена намеса на държавата.
Джонатан Гълибъл” остроумно и забавно показва колко рядко си даваме сметка за абсурдните ситуации, с които е изпълнен животът ни. Смехът на книгата често е през сълзи – както обикновено става, когато някое модерно мнозинство – обществено или политическо – отхвърли традиционните общочовешки разбирания за нормално и ненормално.
Тогава най-добрият начин за връщане към здравия разум е сатирата, а най-доброто оръжие срещу абсурда е насмешката. Както отбеляза Кен Скуланд по повод излизането на книгата му на български (31-ият език, на който тя е преведена):”Сатирата позволява на хората да се присмиват над собствената си съдба. И след това, като се замислят, да видят, че това, над което се присмиват, всъщност е част от техния живот.”
Kниги от същия жанр
-
Хора, години, власт. Мемоари - том 3печатна:
18.90 лв.
9.66 EUR -
Ванга: отвъд пределапечатна:
17.00 лв.
8.69 EUR -
Думите - 7 - 8 год.печатна:
7.99 лв.
4.08 EUR -
Тургеневпечатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
Една фурия на 90печатна:
12.99 лв.
6.64 EUR -
Майсторипечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Изненада за рождения денпечатна:
3.99 лв.
2.04 EUR -
Човекът Христоспечатна:
10.80 лв.
5.52 EUR -
Mathematical Handbookпечатна:
18.00 лв.
9.20 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.