Последните думи на Рафаел Игнейшъс Финикс
Казвам се Рафаел Игнейшъс Финикс и съм на сто години - или ще стана след десет дни, в ранните часове на 1 януари 2000 г., когато ще се самоубия.
На Рафаел Игнейшъс Финикс му е дошло до гуша. Роден в началото на ХХ в., той е твърдо решен да сложи край на живота си, когато старото хилядолетие свърши и започне новото. Но преди това иска да разкаже историята си, за да изясни нещата. Да намери смисъл в дългия си живот, продължил цял век. Той решава да запише всичко, но вместо с химикалка и хартия, пише по стените на изолирания замък, който е последният му дом. Започва със съдбовното първо приключение с Емили, приятелка от детството, която ще стане негова постоянна спътница. Рафаел си спомня множеството си преживявания, безбройните си срещи...и разбира се, десетте убийства, които е извършил между другото.
Така започва абсолютно нестандартният разказ на един човек за двайсети век - или поне собствената му бурна, често ексцентрична, донякъде ненадеждна и несъмнено едностранчива интерпретация на епохата.
Kниги от същия жанр
-
Конспирация Пекинпечатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Двойна заплахапечатна:
6.10 EUR
11.95 лв. -
В очакване на Годопечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Песента на вдовецапечатна:
5.06 EUR
9.90 лв. -
Законът на любовтае-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Китайски мислителипечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Всичко живо е тревае-книга:
2.04 EUR
4.00 лв.печатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Михримах - дъщерята на наложницатапечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Шепотът на мъртвитее-книга:
6.13 EUR
12.00 лв.печатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.