Отговор на Йов
За книгата: През август 2009 г. в публично недостъпна част от архива на Макс Фриш в Цюрих е открит ръкописът на неизвестна дотогава творба на швейцарския автор – 184 страници, записани от Фриш на магнетофонна лента, а след това напечатани от секретарката му на пишеща машина. Авторът лично е написал на заглавната страница: „Дневник 3. От пролетта на 1982 г.“
По това време Макс Фриш живее в Ню Йорк с тогавашната си спътница Алис Лок-Кери, позната като „Лин“ от повестта „Монтаук“. На нея е посветен този трети дневник, чийто неочакван финал вероятно съвпада с раздялата на Фриш с американката през пролетта на 1983 г.
„Бележки за един трети дневник“ е смесица от моментни записки и по-дълги пасажи с размисли. Привидно бегло нахвърляните бележки са издигнати в ранг на литературно произведение: „В Америка има всичко освен отношение към трагичното.“ Цитати: Смисълът и Духът на Христа са живи и разбираеми за нас и без чудеса. Чудесата апелират към разума единствено на тези, които не могат да схванат смисъла. Те са просто заместител на неразбраната действителност на духа. Човек може да си представи Бог и като вечен поток на животворна активност, превръщаща се в безкрайно разнообразие от форми, и като вечно неподвижно, неизменно битие. Аз отивам малко по-далеч и с риск да бъда заподозрян в психологизъм разглеждам и изказванията в Светото писание като изразяване на душата.
Kниги от същия жанр
-
Изкуството да побеждавашпечатна:
6.00 лв.
3.06 EUR -
Фън Шуйпечатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
Китайска мъдрост: сентенции, максими, афоризмипечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Бхакти Йогае-книга:
5.00 лв.
2.55 EURпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Оранжева книгапечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR -
Фън Шуй за офиса и работното мястопечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Как да се научим да разчитаме знаците на съдбатапечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR -
Животът е твоя играпечатна:
9.00 лв.
4.60 EUR -
Общ окултен клас, година 3: Високият идеалпечатна:
29.00 лв.
14.82 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.