Отвъд пеят горите. Вятърът от планините. Път заобиколен няма
Тригве Гюлбрансен (1894-1962) е един от най-големите скандинавски класици. Непосредствено преди Втората световна война той е четвъртият най-продаван автор в света благодарение на трилогията си „Бьорндал”, включваща романите „Отвъд пеят горите”, „Вятърът от планините” и „Път заобиколен няма” (1933-1935), които още тогава са преведени на повече от 30 езика и продадени в 12 млн. екз.
Трилогията е включена в специална селекция на Белия дом (САЩ) с най-доброто от съвременната литература. Българското издание включва трите романа, събрани в този том, който излиза в поредицата „Световна класика” на ИК „Персей”.
В едно трудно време, когато новото прониква бавно в стария консервативен свят, благодарение на интелекта и предприемчивостта си семейство Бьорндал натрупва земи и богатства. Съседите им мислят, че е опасно да си имаш вземане-даване с тях, но мъжете Бьорндал са силни, смели и честни, макар и нерядко сурови хора. Сплетните, завистта и злото стават неизменна част от живота на семейството.
Но това не пречи на Бьорндал да търсят любовта и да постъпват така, както диктува съвестта им, за да устоят на превратностите на времето и съдбата, да открият смисъла на живота и да прозрат във вечността.
Kниги от същия жанр
-
Конклавпечатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
Първият гроб отдясно - книга първае-книга:
3.83 EUR
7.50 лв.печатна:
6.08 EUR
11.90 лв. -
Неизживени споменипечатна:
11.75 EUR
23.00 лв. -
Непрекъсната линияе-книга:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Оръжието на тамплиеритепечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Господарката на езерото, том 1печатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Братяпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Война със саламандритепечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
ПРОМО 5: Проницателят се завръща + Съкровищата на пътешественикапечатна:
7.15 EUR
13.99 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.