Непознатият Йожи или принцът на любовта
- Искам да напишете с много любов книга за моя баща - ми каза преди година и половина Анастасия Цанкова, дъщерята на майстора на шлагера у нас, големия Йосиф Цанков.
Вероятно учуденият ми поглед я стъписа, защото следмигтя изригна:
- Ще ви предоставя целия му архив. Баща ми живееше за любов, пишеше песни за любов и страдаше за любов. Беше огромен талант и голям самотник. Беше истински бохем. Затова искам книгата за него да бъде написана с любов.
Сама не усетих как казах:
- Добре.
Зарових се в архиви, проведох десетки разговори с малцината живи негови съвременници, прелиствах пожълтели страници със снимки, клавири и... отчаяни любовни писма. Отвсякъде извираха мелодии, танга, шлагери. Десетки, стотици песни, с които израснаха няколко поколения българи. Така се роди тази книга - за мъките на твореца, за заблудите на мъжа, за неспирното тичане след жените, за вечното разочарование, за самотното бохемство и измамната слава. За живота на един бог на песента и принц на любовта.
Валерия Велева
Kниги от същия жанр
-
Сърцето ти принадлежи на менпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Трипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Гордост и предразсъдъци и зомбитапечатна:
8.66 EUR
16.95 лв. -
Дъблин Стрийтпечатна:
8.64 EUR
16.90 лв. -
Пергаментът, том 1печатна:
8.69 EUR
17.00 лв. -
Тъмна горае-книга:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Лабиринтие-книга:
8.69 EUR
17.00 лв. -
Сребърна империя, книга 4печатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Преобразяванепечатна:
6.64 EUR
12.99 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.