Непознатата България: 46 възможни посоки
Разликата между туристи и пътешественици е, че "първите мислят за връщане от мига, в които пристигнат. Вторите може изобщо да не се върнат", обяснява Порт, безпокойният персонаж от "Чай в пустинята" на Пол Боулс.
Ако се оставите на книгата, която държите в ръце, няма да можете да се върнете. Тя ще ви направи пътешественици. Ще ви сближи с хора, истории и сцени, които няма да забравите. Те ще останат да си живеят във вас, и или ще ви чоплят и тормозят, докато не се качите на колата и не опитате да превърнете литературните си преживявания в своя реалност, или пък ще започнат да изскачат пред вас, както си пътувате по пътя.
Чичо Митко, Света Петка и нейния бард дядо Милчо, герой на Вазов, рибари, баба Яна, един минувач в с. Гранит - "Непознатата България" е населена с пъстра колекция образи, макар и фотографията в нея да показва почти безлюдни пейзажи и руини. В този край на Европа си е точно така - малко встрани от основния път човек кара по пусти пътища, пресича незасегнати от цивилизацията сюрреални пейзажи, диви местности, а срещите му са редки, но запомнящи се.
Тази книга, изцяло съставена от отбивки от главния път, прави картата на България по-привлекателна, населена и пъстра. Заселва я с природни феномени, куриози, лица с характер, или просто с приятни места, и я прави симпатична - не само с нещата, които описва, но и със свежия поглед към тях. Оптимистична, видяна със симпатия, цветна, и с чувство за хумор, това е България на новото поколение. Албена Шкодрова
Kниги от същия жанр
-
Италияпечатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
Bulgarien: 100 national objecte. Reisefuhrerпечатна:
8.64 EUR
16.90 лв. -
Шумен - регионална административна сгъваема картапечатна:
1.99 EUR
3.90 лв. -
Перник - регионална административна сгъваема картапечатна:
1.99 EUR
3.90 лв. -
България - пътеводителпечатна:
15.33 EUR
30.00 лв. -
Истанбул: културната съкровищница на две могъщи империипечатна:
22.49 EUR
44.00 лв. -
География на света. Енциклопедияпечатна:
20.40 EUR
39.90 лв. -
Bulgaria: Travel mapпечатна:
1.53 EUR
3.00 лв. -
Около света за 80 днипечатна:
8.69 EUR
17.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.