Мъжът от съседния гроб
Смотанякът и Бежовата, или Бени и Скаридата – мъж и жена на зряла възраст, се срещат на гробището, където почиват непрежалими скъпи хора, и от една искряща лятна усмивка пламва буен огън, който изгаря слабините им. Но той е фермер, живее в къща със следи от размазани мухи по стените и мирише на тор и на обор, а тя – библиотекарка, обитава апартамент, целият в бяло, обича книгите, класическата музика и изящните изкуства и ухае на изтънчен парфюм. Две вселени, чиято пресечна точка е единствено зовът на сърцето и неумолимият повик на плътта. Ще успее ли гръмкото тиктакане на биологичния часовник да заглуши тътена на културната бездна? Всеки от двамата герои споделя своята гледна точка за случващото се с техните тела и души отвъд социалните условности, с тънък хумор и самоирония, които превръщат и най-нелепото в нормално и естествено.
Kниги от същия жанр
-
Непознатата от Палацо ДОропечатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
Солунският чудотворец, книга 1печатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Юрипечатна:
3.32 EUR
6.50 лв. -
Последното желаниепечатна:
5.62 EUR
11.00 лв. -
Нощни работие-книга:
4.59 EUR
8.99 лв. -
Извън Африкае-книга:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Секс за душата. Първи епизодпечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Последната република - част 2печатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Хомър и Ланглипечатна:
7.15 EUR
14.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Катарина Масети
Биография:
Катарина Масети (род. 1944 г.) е сред най-шумните имена в съвременната шведска литература. Работи като преподавател по английски език, продуцент и журналист в радиото. В продължение на двайсет години живее със своя спътник и четирите си деца във ферма в Северна Швеция. Автор е на детски книжки, на литературна критика, на публицистични произведения.
Дебютният ѝ роман за възрастни, „Мъжът от съседния гроб“, достига тираж 450 000, преведен е на 22 езика, адаптиран за театъра и киното. През 2002 г. филмът предизвиква огромен интерес, гледан е от един милион
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.