Машина от думи
По-лесно е да напишеш стихотворение, отколкото разказ, а да не говорим за роман. И това е така заради чисто техническия детайл със свободното време, търпението и волята за работа часове наред. Същевременно стихотворението е по-въздействащо, да кажем, от есе (или поне така смята авторът).
Стихотворението може да застане почти както си иска, може да бъде свободно, сковано или бледозелено. Ето защо тази книга е пълна със стихотворения, които можеха да бъдат разкази, лекции, речи и статии. Много от тях всъщност са упражнения на мисълта, възникнали от случайни реплики в приятелски разговори.
Владислав Христов Манол Глишев е роден през 1983 в София. Публикува свои стихове, преводи и статии в „Литературен вестник“, „Public Republic”, “Ариергард“, „LiterNet” и „КапитаLight”. Поддържа блога „Луд на шарено се радва“. Превежда староанглийска епическа поезия.
Kниги от същия жанр
-
Изчезнал безследнопечатна:
3.82 EUR
7.49 лв. -
Такава гъста светлинапечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Животът на Пипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Особени сезонипечатна:
7.66 EUR
14.99 лв. -
Ветеранпечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Малко слънце в студената водапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Братството на черния кинжал: Освободена любов (книга пета)е-книга:
5.36 EUR
10.50 лв. -
Последен залогпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Един незавършен животпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.