Любовница на смъртта
В началото на 1900-та година жителите на Москва са потресени от поредица необясними самоубийства.
Никаква връзка не може да бъде открита между хората, приели доброволно смъртта – освен това, че в дома на всеки от самоубийците е открито предсмъртно стихотворение.
За полицията и пресата няма съмнение – става дума за клуб на самоубийци, боготворящи смъртта. Но дали наистина става дума за декадентски литературни увлечения и доброволно напускане на живота?
Едно младо и възторжено момиче пристига от провинцията в мечтания голям град – за да стане велика поетеса, за да познае любовта, и най-сетне за да отхвърли презрения дар на живота и да приеме върховното единение със смъртта. Любовта и наивните мечти я заплитат в мрежите на така наречените „Любовници на смъртта” и на загадъчния Просперо.
Клубът на самоубийците има още един нов член – красив млад мъж с посребрени слепоочия, който се представя с името на легендарен японски принц. За него е повече от ясно, че зад литературния кръжец и спиритическите сеанси действа нечия зла воля, която злоупотребява с модното преклонение пред отвъдното, разцъфнало като отровно цвете в душите на младите хора.
Ераст Фандорин преследва демоничен злодей с извратена психика, за да изтръгне едно младо момиче от прегръдката на смъртта.
Kниги от същия жанр
-
Какво мъжете знаят за жените?печатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Малка книжка за моят таткопечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
С усмивкапечатна:
3.50 лв.
1.78 EUR -
Малка книжка за сексапечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Малка книжка с Интересни фактипечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Малка книжка за източни мъдростипечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Малка книжка за работатапечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Малка книжка за моята майкапечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Наздравепечатна:
3.50 лв.
1.78 EUR
Информация
Информация за книгата:
За автора
Борис Акунин
Биография:
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.