Любов по време на цъфтежа
Япония,1857
От векове Япония е изолирана от света по свое желание. Но Западното влияние е на прага, правителството страда, готви се и революция. Годините на самураите са в миналото и една нова Япония е на път да се роди.
Млада жена е въвлечена в този настъпил смут. О-Цуру очаква да бъде омъжена по желание на своя баща и ако, има късмет, да продължи да работи като асистентка на домашен лекар. Ненадейно О-Цуру е въвлечена във водовъртежа от политически интриги и една наистина опасна любов.
„Любов по време на цъфтежа” е задъхваща история за страстите по време на война, за различията между жените и мъжете, за раждането на модерна Япония.
Бях го зървала отдалече. Видях ли обаче и неговата смърт след поражение в битка, когато се прободе с меча си и другарят му го обезглави? Може би видях плисъка на кръвта, отчаянието и облекчението на смъртта. Вече бях привикнала с тези чести видения. Научих се да не позволявам на очите си да блуждаят в нещастието пред мен. Всички хора ще умрат, някои – по насилствен начин. Показваше ми се само насилствена смърт. Не разбирах защо. Това често ме тревожеше, както когато видях кръвта, стичаща се от по-младия брат на нашия домакин, Ренсаку, но не можех да кажа нищо на никого.
Kниги от същия жанр
-
Майсторът на ковчезипечатна:
3.57 EUR
6.99 лв. -
Par avionпечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Wise Men Are Always Wrongе-книга:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Митология на преходапечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Човек на тъмнопечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Тъжният кипариспечатна:
5.61 EUR
10.99 лв. -
Уважаеми господин М.е-книга:
5.62 EUR
11.00 лв.печатна:
8.69 EUR
17.00 лв. -
Не я дразнипечатна:
2.81 EUR
5.50 лв. -
Пропуснатите възможностипечатна:
7.15 EUR
14.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.