Луна и грош
Още от поредицата Клуб Класика
-
-
-
-
-
-
-
Тартюфпечатна:
1.78 EUR
3.50 лв. -
Дарк холоупечатна:
4.03 EUR
7.90 лв. -
Избрани писма до женипечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Степния вълкпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Железнитепечатна:
6.59 EUR
12.90 лв. -
Сделкатапечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Имагопечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Изгубената реликвапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Изходящ полетпечатна:
6.13 EUR
11.99 лв.
В „Луна и грош“ Съмърсет Моъм разказва историята на Чарлс Стрикланд, богат брокер от Лондон, който напуска съпругата и децата си, за да стане художник. Той е убеден, че трябва да рисува, въпреки че никога не го е правил.
Вдъхновен от личността на Пол Гоген, Моъм описва живота и душевността на един истински артист, който, обсебен от изкуството, е готов да пожертва всичко: кариерата си, съпругата си, децата си, удобството си, дори живота си.
Книгата не е романизирана биография на Гоген, а един запомнящ се разказ за силата на изкуството, за душата на артиста. Чарлс Стрикланд е противоречив образ и човешките слабости не са му чужди. Той не е нито особено умен, нито много интересен. Понякога е груб или направо жесток, но притежава едно несравнимо качество - величието на гения!
Дали това е достатъчно?
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.