Лидерът Стамболов
Още от поредицата Historia incognita
-
-
-
-
-
-
-
Традициите от Богоявление до Игнажденпечатна:
5.50 лв.
2.81 EUR -
Книга за началатапечатна:
12.90 лв.
6.59 EUR -
Изумление и трепете-книга:
5.00 лв.
2.55 EURпечатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
МИФ: Маскирани ли са маскираните персонажи в българската народна традицияпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Криминалепечатна:
9.00 лв.
4.60 EUR -
Малки тайни за градината - част 1печатна:
4.00 лв.
2.04 EUR -
Управление на риска в сигурносттапечатна:
17.00 лв.
8.69 EUR -
Пътят към победатапечатна:
4.99 лв.
2.55 EUR -
Дете във времетопечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR
Стефан Стамболов е ярка фигура в националноосвободителното движение през Възраждането и в новата политическа история на България, на прехода от една епоха в друга и във времето на утвърждаването на капитализма в страната.
Преминал сложен и противоречив път – от националреволюционер през буржоазен демократ до едноличен диктатор, продължил повече от две десетилетия (1873–1895), той е и възхваляван, и отричан.
Диапазонът на чувствата към личността и делото му е много широк: от пълното признание и преклонението на неговите почитатели до дълбоката омраза и проклятията на неговите жертви.
Историята се твори от хора, но малцина от държавниците ни са оставили след себе си толкова трайни следи. От Освобождението до днес България е управлявана от десетки правителства и стотици министри. Сред тях един е Стамболов.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.