Коледна магия с Чарлс Дикенс
Чарлс Дикенс ни потапя Във вълшебната празнична атмосфера на виктори-анска Англия с популярните си коледни повести „Щурец в огнището" и „Сделка с призрак". С магическото си перо голе-мят разказвач сътворява неповторим свят, в който страхът и съмненията са победени от добротата и съпричас-тието. Почти непознати на българския читател, повестите се появяват с нов превод и с оригиналните илюстрации на съвременниците на Дикенс - Джон Лийч, Ричард Дойл и Кларксън Стан-фийлд.
Kниги от същия жанр
-
Тънка книжкапечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Домашен апокалипсисе-книга:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Преоткриване на крилетепечатна:
11.24 EUR
22.00 лв. -
USA – OK. До Чикаго и напредпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Наследството на Орханпечатна:
8.17 EUR
15.99 лв. -
Бестиарийпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Хайкапечатна:
5.10 EUR
9.99 лв. -
Краят е близое-книга:
4.08 EUR
7.99 лв.печатна:
6.12 EUR
11.98 лв. -
Историята на една Марияпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Чарлс Дикенс
1812
Биография:
През 2012 г. човечеството чества 200 години от рождението на Чарлс Дикенс (1812–1870), един от най-значимите английски прозаици на всички времена и със сигурност най-големият писател на викторианската епоха. Славата си той печели още приживе, което е рядка съдба за повечето писатели, а много от произведенията и героите му са емблематични и дори се превръщат в нарицателни имена за редица характери и явления.
Сред най-известните му произведения са „Оливър Туист“, „Дейвид Копърфилд“, „Големите надежди“, „Студеният дом“, „Коледна песен“.
Романите и разказите на Дикенс са толкова популярни, че от създаването си до днес те постоянно се преиздават, филмират и продължават да водят едва ли не самостоятелен живот.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.