Кой е виновен за кризата?
Веднага след началото на финансовата криза някои побързаха да обявят, че тя показва дефектите на капитализма и свободния пазар. Други дори заключиха, че това е краят на капитализма – в крайна сметка защо ни е такава икономическа система, след като тя поражда толкова тежки кризи?
Реалността е доста по-различна. Не капитализмът, а необмислената държавна намеса и изкуственото понижаване на лихвените проценти причиняват фалшиви сигнали и „натрупване на грешки“. Първоначално това изглежда като икономически „бум“, но в действителност фалшивите основи на този „бум“ рухват и той се превръща в тежка криза и спад.
Теорията за икономическите цикли и кризи е развита още в началото на XX век от австрийската икономическа школа. Представител на тази школа – проф. Фридрих Хайек – е един от малкото, които предупреждават за Голямата депресия от 30-те години и по-късно получава Нобелова награда за това. В настоящата книга автори на статиите са съвременни представители на тази школа. Тя е текст, който трябва да прочете всеки, за да разбере защо и откъде дойде финансовата криза.
Kниги от същия жанр
-
Някога бях принцесапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Започнете с най-важнотопечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Защита от санкции относно хигиената и безопасността на храните във вашите обектипечатна:
19.63 EUR
38.40 лв. -
Черните рози на Меридианпечатна:
1.52 EUR
2.99 лв. -
Устройство на териториятапечатна:
10.12 EUR
19.80 лв. -
Бенковскипечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Размисли за революцията във Францияпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Отговорната компанияпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Оцвети: Принцесите - книжка 1печатна:
1.01 EUR
1.99 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.