Китай
Вчерашният Китай, както и днешният, винаги е бил един свят „сам по себе си”, един огромен свят, много близък и същевременно много различен от нашата вселена – вселената на хората от Запада... Един сложен свят, който се оставя да бъде открит само ако откривателят си направи труда да си набави и овладее инструментите, чрез които би могъл да го разбере.
Китайската цивилизация със сигурност е една от най-древните и най-богатите на нашата планета. Но за разлика от Древен Египет или великите монархии на Месопотамия тя продължава да съществува и да се развива.
Отпреди 5 000 години преди Христа Китай си е все на своето място, непоклатим и в същото време невероятно подвижен, защото след десетилетия затвореност и свиване в себе си той е на прага да се превърне в свръхсила, вписваща се великолепно в световната глобализация, в която волята й започва да тежи все повече и повече.
Накратко казано, един свят сам по себе си... но със свое неизменно присъствие!
Kниги от същия жанр
-
История на Испанияпечатна:
11.75 EUR
23.00 лв. -
Сказанието на прадедитепечатна:
23.00 EUR
45.00 лв. -
Царските колекции в българските музеи, архиви и библиотекипечатна:
14.82 EUR
29.00 лв. -
Неподражаемата Русияпечатна:
3.83 EUR
7.50 лв. -
Тайните на Евразия и древните българипечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Изсуши ме, изгори ме - Южнородопският български фолклор в Ксантийскопечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Древните българипечатна:
11.75 EUR
23.00 лв. -
История на Японияпечатна:
6.90 EUR
13.50 лв. -
По следите на всемогъщитепечатна:
4.09 EUR
8.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.