Капитализъм 4.0
Световната финансова криза от 2007-2009 г. не разруши капитализма, но ще го промени коренно. Капитализмът не е статичен набор от перфектни институции, намиращи се в постоянно равновесие. Не съществуват неотменяеми закони, управляващи поведението на капиталистическата икономика, както учи съвременната икономическа теория. Той е адаптивна социална система, която мутира и еволюира чрез естествен подбор, когато някоя криза предизвика нуждата от това. С възстановяването на икономиката и финансовата система ще се появи нов модел на капитализма, при който взаимоотношенията между пазарите и правителствата ще се промени. Авторът не задава въпроса какъв ще бъде новия капитализъм, а какъв капитализъм искаме.
А. Калецки разглежда световната финансова криза в дълъг исторически контекст. Проследява икономическите теории и идеологии, “обосноваващи” всяка от предишните версии на капитализма.Книгата е провокативна и ще е полезна на всеки, който се интересува от глобалните икономически и политически процеси.
Подходяща е за икономисти, за политици и за политически анализатори, а също така за университетски преподаватели и студенти.
Kниги от същия жанр
-
Направено да се запомнипечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Изкуството да си на печалбапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Процесът по ЗАННпечатна:
11.75 EUR
23.00 лв. -
Защита от санкции при проверка от Инспекцията по трудапечатна:
19.94 EUR
39.00 лв. -
Ефективен Пъблик рилейшънспечатна:
21.98 EUR
43.00 лв. -
Хипнотичните думипечатна:
7.66 EUR
14.99 лв. -
Изкуството да говоримпечатна:
10.17 EUR
19.90 лв. -
Компаниите, които промениха светапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Как да постигнем успех в ЕСпечатна:
4.60 EUR
9.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.