Историята на Рим. Книга I
“Дали ще успея да сътворя едно произведение със значителна стойност, заемайки се да опиша историята на римския народ от нейния зародиш до наши дни? На този въпрос аз нямам ясен отговор, ала дори и да имах, едва ли бих имал смелостта да твърдя подобно нещо, тъй като виждам, че тя е колкото стара, толкова и общоизвестна.
Съвременните историци обаче са до един убедени, че са в състояние било да прибавят нещо по-достоверно към нея, било с писателското си умение да надминат грапавото и отколешно слово на своите предшественици. Ала каквото и да ми готви бъдещето, за мен ще бъде немалка радост, ако и аз - доколкото ми стигат силите - се погрижа да бъдат увековечени деянията на най-могъщия народ на света.”
Тит Ливий
Kниги от същия жанр
-
Другата археологияпечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Евреитепечатна:
11.24 EUR
22.00 лв. -
Македония - земя българска, том 6печатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Тайните общества 2печатна:
8.64 EUR
16.90 лв. -
История на Австрияпечатна:
8.43 EUR
16.50 лв. -
Търговия с душите нипечатна:
11.24 EUR
22.00 лв. -
Празниците на българитепечатна:
15.33 EUR
29.99 лв. -
Банки, хляб и бомбипечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Митове и легендипечатна:
22.49 EUR
44.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Тит Ливий
Биография:
Тит Ливий (59 г. пр. Хр. - 17 г. сл. Хр.) - най-прочутият римски историк, е роден в град Падуа (Северна Италия). Неговата история на Рим е била и днес продължава да бъде едно от най-значителните произведения на античната литература. От всички 142 книги в първоначалния вариант на труда му до нас са достигнали само 35.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.