Исабел - католическата кралица. Величие, характер и власт
30 години управление, белязало историята на Стария и Новия свят.
Кралство Кастилия, 1451 година.
Ражда се инфантата, която с кураж и твърдост преборва дворцовите машинации, задкулисните ходове на съседните кралства и превратностите на съдбата. Заедно с избраника си, краля на Арагон, обединява и управлява испанските земи в името на Бога и за благото на народа.
Исабел е кралицата, поставила основите на испанската държава и дала началото на величието и мощта на империята в модерното време. Повярвала в Колумб и станала владетелка на Америка; поставила си за цел превземането на Гранада и увенчала делото на Реконкистата.
Пословичното ? чувство за справедливост и милосърдие е поставено на изпитание при прогонването на евреите и покорените мюсюлмани от испанските земи в името на единството на вярата и нацията.
Това е роман за съдбата на една жена, постигнала величието и познала болката от загубата на много скъпи хора, поела в отвъдното с разочарование и опасение, че делото на живота ? е застрашено. Нейният внук, Карл V - император на Свещената Римска империя, превръща Испания в световна сила.
Kниги от същия жанр
-
Варварите. Управлението на ГЕРБ (2009-2013)е-книга:
2.55 EUR
5.00 лв.печатна:
4.24 EUR
8.30 лв. -
От Лайпцигския процес в сибирските лагерипечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Понякога ангелипечатна:
6.10 EUR
11.95 лв. -
Пастернакпечатна:
3.83 EUR
7.50 лв. -
Спомени: Александър Гиргиновпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Моята прекрасна дебеланапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Безбожникътпечатна:
3.83 EUR
7.50 лв. -
Ние искахме да убием Хитлерпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Подир изгубеното време - споменипечатна:
8.18 EUR
16.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.