Изменник по вкуса ни
Книгата попада в класацията за бестселъри на „Ню Йорк Таймс“ още през първата седмица след излизането си, а вестник „Вашингтон Поуст“ пише: „Ако някой тази година е написал по-добър трилър, нека ни го покаже“.
Двама влюбени си почиват на карибски остров, където случайно се запознават с тайнствен руски олигарх, специалист по пране на пари. Той търси контакт с британските разузнавателни служби, за да им продаде тайните си и след това да се укрие, тъй като негов близък приятел е убит от руската мафия. Следват типични за стила на Льо Каре перипетии и интриги в Лондон, Париж и швейцарските Алпи, за да се стигне до неочакван и разтърсващ финал.
Kниги от същия жанр
-
Нежна победапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Ейбрахам Линкълн: Ловецът на вампирие-книга:
4.60 EUR
9.00 лв.печатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Време разделно - твърда корицапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Градината на всевишнияпечатна:
10.17 EUR
19.90 лв. -
Хапливите прозрения на Уилям Шекспирпечатна:
3.75 EUR
7.35 лв. -
Съдебен заседателпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Малка книжка с Мъдри отговори на въпроси от животапечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Красив негодникпечатна:
6.59 EUR
12.90 лв. -
Смъртта на лорд Еджуеърпечатна:
5.61 EUR
10.99 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Джон льо Каре
Биография:
Джон льо Каре (р. 1931 г.) е литературният псевдоним на Дейвид Корнуел – едно от най-големите имена в света на шпионския трилър. Романите му се отличават с високата си литературна стойност и в тях авторът разглежда основни морални ценности през призмата на патриотизма, шпионажа, целта, оправдаваща средствата. Льо Каре се прочува като върхов майстор на елегантния стил, умело заплетената фабула и остроумния диалог.
Той познава отвътре света на шпионажа и достойно продължава вековната традиция, поставена още от Кристофър Марлоу и доразвита в наши дни от Греъм Грийн, Съмърсет Моъм и Джон Диксън Кар.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.