...И да погине светът
Многоликият герой на този нетрадиционен роман, излязъл изпод перото на най-забележителната писателка на Финландия, е въплъщение на човечеството въобще. Човекът стои на предел във времето, разкъсван между ужаса пред възможния край и надеждата, въплътена в мечтите, поезията и вярата.
Pereat mundus... и да погине светът.
В „Pereat mundus” хората са изправени пред изначалния въпрос на човешкото съществувание – защо сме това, което сме? Наистина ли идва краят на света? Може ли човечеството да промени съдбата си?
Сред ужаса от екокатастрофата, упадъка на изкуството и отношенията между хората, героите на този наистина различен роман се връщат към миналото, търсят отговор в мъдростта на изминалите столетия – и не губят от поглед плахата, но вечна светлинка на надеждата.
Kниги от същия жанр
-
Дългият път през Америкае-книга:
4.60 EUR
9.00 лв.печатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Първият милиардпечатна:
4.57 EUR
8.95 лв. -
Фейлетони, пътеписипечатна:
1.52 EUR
2.99 лв. -
Теодор Буун. Заподозрянпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Бразилска лотарияпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Тайният живот на дъждапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Избрани творби: Пенчо Славейковпечатна:
2.55 EUR
4.99 лв. -
Тай-Пан - комплектпечатна:
18.40 EUR
36.00 лв. -
Бригадата 2. Предан враге-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
5.06 EUR
9.90 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.