Езици за функционалност и логическо програмиране
Книгата е посветена на двата най-разпространени езика за изкуствен интелект Lisp и Prolog. Структурирана е в две части.
В първата част са разгледани основните аспекти на функционалното програмиране. Предложено е детайлно описание както на референциално транспарентното подмножество, така и на основните деструктивни конструкции на езика Lisp и по-точно на неговия модерен диалект Scheme.
Във втората част са разгледани основни елементи на логическото програмиране. Изложението се базира на езика Prolog и е структуриране в три части: теоретични основи на езика, основни конструкции за програмиране и приложения на езика. Основна част от изложението е изучаването на техники за програмиране на езика Prolog и овладяването на средата за програмиране Visual SWI Prolog 5.0.
Изложението е леснодостъпно, неформално и богато илюстрирано с програми. Включени са също голям брой задачи за самостоятелна работа и теми за писмен изпит, а също и решения на някои от задачите.
Освен за студенти, изучаващи основите на функционалното програмиране, книгата може да бъде полезна и на ученици от математически гимназии, на математици, физици и инженери, на професионалисти и любители информатици.
Kниги от същия жанр
-
Анализ на бизнес данни с Excelпечатна:
24.95 лв.
12.75 EUR -
Excel 2003печатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
J2EEпечатна:
25.00 лв.
12.78 EUR -
Windows Vistaпечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Английско-български тълковен КОМПЮТЪРЕН РЕЧНИК в 2 томапечатна:
29.90 лв.
15.28 EUR -
Как да сглобим компютър по-евтин и по-мощенпечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Ъпгрейд на компютърапечатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
AutoCAD 2005печатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
Динамични Web формипечатна:
22.50 лв.
11.50 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.