Египетските богове и богини
Дар от Нил - така древногръцкият историк Херодот нарича земята на египтяните.
А те назовават Кем - черната земя - заради цвета на плодородните речни наноси, който обработват неуморно, отвоювайки ги от Дешрет - червената земя на заобикалящата ги пустиня. Така черният и червеният цвят се превръщат за древните египтяни в символ на доброто и злото.
Жителите на долината на река Нил почитат множество богове. Някои от тях са добре познати, за други знаем единствено имената им, споменати в древните писания. В книгата са описани подробно около тридесет египетски богове и богини - някои от тях са с глави на животни, изразяващи произхода на култа към тях от обикновени фетиши, докато други са с човешки облик и се различават с уникалните си и символични украси за главата.
Книгата на Клайв Барет е богато илюстриран и информативен справочник за света на египетските богове и богини, митове и вярвания. Наситена с факти и археологически сведения за историята на Древен Египет, за ролята на символите в религията му, за мумуфицирането и пирамидите, тя ни води в приказно пътешествие далеч към корените на древната египетска цивилизация.
Kниги от същия жанр
-
SS братството на камбанатапечатна:
12.78 EUR
25.00 лв. -
След войната. История на Европа след 1945 годинапечатна:
23.00 EUR
45.00 лв. -
История на кръстоносните походи и Иерусалимското кралство - Том I, Част IIпечатна:
17.84 EUR
34.90 лв. -
Оксидентализмътпечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Малката война за Кипърпечатна:
7.61 EUR
14.90 лв. -
Кратка история на Францияпечатна:
10.22 EUR
19.99 лв. -
Български обичаи и ритуалие-книга:
4.09 EUR
8.00 лв.печатна:
12.77 EUR
24.99 лв. -
Масонската ложа и братството на Левскипечатна:
5.10 EUR
9.98 лв. -
Древна Гърцияпечатна:
5.06 EUR
9.90 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.