Египетските богове и богини
Дар от Нил - така древногръцкият историк Херодот нарича земята на египтяните.
А те назовават Кем - черната земя - заради цвета на плодородните речни наноси, който обработват неуморно, отвоювайки ги от Дешрет - червената земя на заобикалящата ги пустиня. Така черният и червеният цвят се превръщат за древните египтяни в символ на доброто и злото.
Жителите на долината на река Нил почитат множество богове. Някои от тях са добре познати, за други знаем единствено имената им, споменати в древните писания. В книгата са описани подробно около тридесет египетски богове и богини - някои от тях са с глави на животни, изразяващи произхода на култа към тях от обикновени фетиши, докато други са с човешки облик и се различават с уникалните си и символични украси за главата.
Книгата на Клайв Барет е богато илюстриран и информативен справочник за света на египетските богове и богини, митове и вярвания. Наситена с факти и археологически сведения за историята на Древен Египет, за ролята на символите в религията му, за мумуфицирането и пирамидите, тя ни води в приказно пътешествие далеч към корените на древната египетска цивилизация.
Kниги от същия жанр
-
Българският соцреализъм 1956, 1968, 1989печатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Зловещата харизма на Хитлер и милионите хора, погубени в пропасттапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Борба за свобода - Спомени на един македонски четникпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
История на Османската империя (XIV - XX в.)печатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Свободната модерностпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Български обичаи и ритуалие-книга:
4.09 EUR
8.00 лв.печатна:
12.77 EUR
24.99 лв. -
Български етнокалендарпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Хитлер и Ева Браунпечатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
България и световната историяпечатна:
5.62 EUR
11.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.