Еврейски сатирикон
“Какво дължи Европа на евреите? Различни неща, добри и лоши, но преди всичко едно, което е едновременно добро и лошо: мащабността на морала, страховитостта и величието на безкрайните изисквания, на безкрайните значения, романтиката и възвишеността на моралните въпроси – следователно тъкмо най-привлекателната, най-деликатната и най-подбраната част от онези игри на цветовете и изкушения за живот, в чиито отблясъци днес гори небосводът на нашата европейска култура – и може би изгаря. Ние, артистите сред зрителите на философите сме благодарни на евреите.”
Фридрих Ницше,
“Отвъд доброто и злото”
“Колкото и да се оспорват националните, регионалните, съсловните, а дори и чисто професионалните особености на хумора, ако наистина е хумор, трябва да има свои постоянни, неизменни особености, които го правят именно хумор и го отличават както от другите форми на несъмнено по-широката сфера на комичното, така и още повече многобройните форми и порождения на човешкия дух.
Но дори и само поради факта, че досега са издавани много сборници на различни езици /.../става ясно, че някакви национални, регионални, съсловни, а и чисто професионални особености на хумора съществуват, без при това да променят основната му същност – да е хумор.”
Иван Славов
Kниги от същия жанр
-
Екипът: ФБР отвътрепечатна:
8.49 лв.
4.34 EUR -
Дните на Димитров, каквито ги видях и записахпечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
Съкровенотое-книга:
10.00 лв.
5.11 EURпечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
Невидимите кризипечатна:
16.00 лв.
8.18 EUR -
Слънце и сянкапечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Homo Fero - какво вижда любовта?печатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Покана за бащапечатна:
9.00 лв.
4.60 EUR -
Една италианска любовпечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Най-дебелата книга с вицовепечатна:
14.99 лв.
7.66 EUR
Информация
Информация за книгата:
За автора
Иван Славов - съставител
Биография:
Проф. Иван Славов (1928) е български философ, публицист, народопсихолог, дипломат. Автор е на 20 книги в областта на естетиката, социологията, вицологията, социалната психология. Някои от по-важните му книги са: „Антология на глупостта“, „Прекословици“, „Вицотерапия“, „Еврейски сатирикон“, „Смехотерапия“, „Тоталният кич“ (2007) и др.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.