Друидите: Философи при варварите
Кои всъщност са друидите? Обгърнати в тайнственост, от Античността насам те предизвикват странен интерес и си остават загадка. Митовете и идеологията през двете хилядолетия, последвали изчезването им, допринасят още повече за замъгляване на техния образ. Жреци, магьосници, гадатели, духовни наставници, достъпни само за посветените - функциите, които им се приписват, са разнообразни и противоречиви.
Произведението на изявения френски историк и археолог Жан-Луи Брюно, автор на ценни трудове за галската цивилизация, наподобява едва ли не полицейско разследване, при което нито една следа не е пренебрегната и всички факти са взети под внимание. За да открие произхода им в началото на І хилядолетие, предхождащо нашата ера, той се връща назад във времето към най-старите свидетелства за друидите, когато те били възприемани от древните гърци като философи. Така Брюно възстановява тяхната история и облика им в представите на човечеството от древността до днес.
Постепенно, в хода на едновременно научно и интригуващо проучване, се откроява и нов образ на Галия, изчистен от предразсъдъци и пасторални картини.
Kниги от същия жанр
-
Династията на Медичите - възход и упадъкпечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Чудесата на България 5: Тайните на Белоградчикпечатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
Осем политически убийства, които промениха светапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
История на Будапещапечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Пълна енциклопедия на нечистите силипечатна:
7.64 EUR
14.95 лв. -
Византийската теокрацияпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
О, жени...печатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Експедиции Хрониките на Земятапечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Български банкноти. Каталог 2013печатна:
7.15 EUR
14.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.