Дневник (1919 - 1922)
Името на ген. Мустаков не е известно на широката читателска аудитория. Но за изследователите на новата военна история на България той е изтъкнат военен специалист. През Балканската война е офицер в щаба на Конната дивизия, а през Първата световна война е началник-щаб на 9-а пехотна Плевенска дивизия, която нанася съкрушително поражение на съглашен-ските войски при Дойранското езеро. След края на войната е началник на кабинета на военния министър Ал. Стамболийски, началник на Пограничната стража, началник на Жандармерията. Излизайки в запаса разработва въпроси на българската история преди и след създаването на Аспарухова България, до падането под турско робство. За изследователите на новата политическа история на България след Освобождението ген. Д. Мустаков е един от основателите на масонското движение в България, играло значителна роля в политическия живот на страната.
Дневникът предлага допълнителна информация за вече известни исторически факти в периода 1919-1922 г., както и разкрива нови факти, неизвестни досега на изследователите и обикновения читател.
Във философски план дневникът е нравствено послание на един голям българин и патриот за достойно изминатия от него житейски път в служба на България.
Kниги от същия жанр
-
Как да я впечатлимпечатна: 5.00 лв. -
Как да го впечатлимпечатна: 5.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.