Въведение във франкмасонството. Книга на чирака
Идеята на настоящата книга, първата от библиотечна поредица Аrs Quatuor Coronatorum, е да предостави достатъчно ясна и точна информация за историята, законодателството, символите, традициите и ландмарките на франкмасонството. Тя е посветена на първата от трите основни степени на Синьото масонство. Съставена е от кратката, но впечатляваща Книга на Чирака на видния американски изследовател на масонството Карл Клауди и първа глава Чирак от Морал & Догма на Стария и Приет Шотландски Ритуал на Свободното Зидарство, фундаменталното философско изследване на Албърт Пайк. Допълнена е с множество ценни илюстрации, умело поясняващи разглежданите теми.
Днес първоначалното послание на древното Братство на Свободните зидари е толкова силно, колкото е било винаги. И днес франкмасонството привлича хората така, както и в миналото. Тази книга отговаря на множеството въпроси, които вълнуват всеки, който се интересува от масонството, представяйки същността на масонската философия и учение по начин, колкото достъпен и заинтригуващ, толкова информативен и достоверен.
Поредицата Аrs Quatuor Coronatorum е предназначена да представи на българския читател, както преводи на произведенията на най-известните в света автори на масонска литература, така и съставителски проекти.
Kниги от същия жанр
-
Оцвети: Принцесите - книжка 2печатна:
1.99 лв.
1.01 EUR -
Жестоката математикапечатна:
2.49 лв.
1.27 EUR -
Тайното учение на Дао Дъ Дзинпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Сексуалната сила или Крилатият драконпечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Сливатапечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Да запеем сега, да се върнем в младосттапечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Таро Друиди и Уикапечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
The Rough Guide to Crime Fictionпечатна:
19.50 лв.
9.97 EUR -
Интимните неприятели на демокрациятапечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.