Вредата от самолечението
Проблемът за вредните последици от самолечението напоследък става все по-актуален, тъй като в световен мащаб се наблюдава увеличаване на консумацията на лекарства без лекарско предписание, а по собствена инициатива.
Задачата, която си поставя авторът, е от научна позиция и на основата на богат личен опит, да даде колкото е възможно по-пълна представа за разнообразните и в повечето случаи тежки странични ефекти на лекарствата при тяхната самоволна употреба. Аргументирано е защитена тезата, че лекарствата са полезни само тогава, когато тяхното назначение от лекар е продиктувано от очевидна необходимост.
Професор д-р Петър Манолов, доктор на медицинските науки, е изтъкнат фармаколог, клиницист и фитотерапевт. Създател е на лекарствени средства със синтетичен и природен произход. Автор е на редица монографии, съавтор на учебници за студенти и лекари. Има над 200 научни труда, на 20 авторски свидетелства за изобретения. Ръководил е създадената за първи път у нас Клиника по фитотепрапия към Медицинската академия в София.
Kниги от същия жанр
-
Да станем по-млади: Хapмoнизиpaйтe умa и тялoтo cипечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Кърлежитепечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Планетата на щастиетое-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Французойките не пълнеятпечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Енциклопедия Алтернативна медицина - том 4печатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
Фитотерапия на заболяванията на дихателните пътищапечатна:
2.30 EUR
4.50 лв. -
Нарковойните на XXI век. Оръжие за масово поражениепечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Хомеопатия и хронични болки в малкия тазпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Светила в българската медицинапечатна:
24.54 EUR
48.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.