България: преди, днес и утре
"... Уви, ние имаме глупостта или по-скоро наивността, неблагоразумието да изоставаме като търпим много лошото и даже го храним, само защото то е по-малко лошо от най-лошото, от непоносимото..."
Силни са думите, написани от медийната легенда професор Юлиан Вучков - доктор на филологическите науки, любимец на телевизионната аудитория, автор на 30 книги за различни области от живота: художественото творчество, медийния фронт, политиката и социалните проблеми на обществото.
В книгата "България: преди, днес и утре" професор Вучков осветлява най-интересните страни на българската действителност през изминалите 70 години и най-вече през последния четвърт век. Тя е своеобразна енциклопедия, написана на един дъх и се възприема като динамично развиващ се роман за съдбата на нацията ни и за облика на съвременния свят.
Тази книга е такъв зов към всички поколения, че всеки един българин да види огледалното си отражение в нея, да усети своето място, роля и шанс да подаде ръка за достойно бъдеще. От нея се учи толкова много, че когато я прочетем, преглътнем неприятните истини, приемем критиката, наведем глави пред грешките и отсеем положителните възможности, ще прегърнем България и ще спечелим състезанието, в което професорът ни мотивира да участваме.
Kниги от същия жанр
-
Българският XIX и XX век във фотогравии и гравюри: Освободителни борби, армия, войни. Tом 1печатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Покръстване и християнизация на българитепечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Апология на Средновековиетопечатна:
4.34 EUR
8.50 лв. -
Премълчани истинипечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Папството и българите през Средновековиетопечатна:
12.78 EUR
25.00 лв. -
България в Балканския съюз срещу Османската империя 1911 - 1913печатна:
19.94 EUR
39.00 лв. -
Задочни репортажи за България. Том 2печатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Седнал във въздухапечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Живей бързо 5 Залезът на босоветее-книга:
9.20 EUR
18.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.