Бразилия от Кастело Бранко до Дилма Русев
Кирил Шопов (1967 г.) е доцент по политология и доктор по философия на историята. Автор е на три монографии и над шестдесет публикации по политически науки, теория на сигурността, история на философията и политическите идеи, включително на португалски език. Води курсове по история на политическите идеи, теория на меж дународните отношения, външна политика и дипломация и теория на управлението.
Книгата представя развитието на Бразилия като изгряваща световна сила и вероятен следващ постоянен член на ъвета за сигурност на ООН. Авторът прследява външната политика на страната от периода на военния режим до управлението на Дилма Русев и прави прогнози за бъдещето. Изследването показва как Бразилия се превръща в една от най-успешно развиващите се аържави и в глобален икономически и по-литически фактор.
Приложението съдържа биографии на всички държавни глави и на най-известните политически и икономически деятели на Бразилия. Книгата е първото цялостно изследване у нас за тази далечна страна
Kниги от същия жанр
-
Звездната расапечатна:
6.39 EUR
12.50 лв. -
Вицепрезидентътпечатна:
12.78 EUR
25.00 лв. -
Българският комунизъмпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Отразяване на ислямапечатна:
3.98 EUR
7.80 лв. -
Геният на Китайпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Загадките около етническия произход на солунските братяпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Тайните знания на догонитепечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Волжка България и Казанското ханствопечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Империята на времетопечатна:
7.15 EUR
14.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.