Безплатното
„Пиша тези думи на компютър тип нетбук за 250 долара, най-бързорастящата нова категория лаптопи. Операционната ми система е версия на безплатния „Линукс“, макар че това е без значение, тъй като не пускам никакви програми, освен безплатния браузър „Файърфокс“. Не ползвам „Уърд“ на „Майкрософт“, а безплатния „Докс“ на „Гугъл“, като така имам и предимството да разполагам със записките си навсякъде, където съм, и не ми се налага да се главоболя да правя копия, понеже „Гугъл“ има грижата за това. Всичко останало, което ползвам на този компютър, е също безплатно, от електронната поща до постингите ми в „Туитър“. Дори безжичният интернет е безплатен благодарение на кафенето, в което седя.
В същото време „Гугъл“ е една от най-доходоносните компании в Америка, екосистемата „Линукс“ е индустрия за 30 млрд. долара, а кафенето очевидно едва насмогва да прави достатъчно латета за по 3 долара.
В това се крие парадоксът на безплатното – хората правят много пари, като не взимат нищо за стоката си. Не нищо за всичко, но нищо за достатъчно много неща, в резултат на което вече сме създали икономика колкото на средноголяма страна, основаваща се на цена кръгла нула. Как е станало това и накъде води то?
Всичко започна с един недовършен момент от „Дългата опашка“...
Kниги от същия жанр
-
Какво знаят богатитепечатна: 7.00 лв. -
Устройство на територията (подзаконови нормативни актове) – част Іпечатна: 6.90 лв. -
Покахонтас + CDпечатна: 3.99 лв. -
BG Кръстника 2печатна: 6.30 лв. -
Костенурке, костенуркепечатна: 8.00 лв. -
Животът и славата на Доналд Тръмппечатна: 11.95 лв. -
Кодовете. Как да кодираме и декодирамепечатна: 3.99 лв. -
Чърчилпечатна: 15.00 лв. -
Пещерната ерапечатна: 2.49 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.